Prague Park Race Průhonickým parkem se rychle plní

Opět po roce se pět stovek závodníků může proběhnout nádherou krajinou Průhonického parku, který je od roku 2010 národní kulturní památkou. Park a jeho sbírky rostlin byly navíc zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Termín letošního La Sportiva Prague Park Race je v sobotu 24. března a již necelý měsíc po spuštění přihlášek je závod téměř z poloviny zaplněn. Loňský ročník byl beznadějně vyprodán, ale prostředí parku už neumožňuje kapacitu navyšovat. Nicméně i tak mají pořadatelé pro závodníky jednu příjemnou změnu – originální finisherskou medaili.

„Loni nás překvapila a zároveň velmi potěšila účast mnoha běžců. Závodníci zde otevřeli svou běžeckou sezónu nebo se jen chtěli proběhnout v místech, kde se žádný větší závod dosud nekonal. Navíc si přijely otestovat jarní formu takové hvězdy jako Jan Janů nebo Kristiina Mäki,“ uvedl za pořadatele Roman Skalský.

Rovinatá čtrnáctikilometrová trasa vede po zpevněných cestách v turisty velmi vyhledávaném parku, založeném v roce 1885 kolem údolí Botiče hned za hranicemi Prahy. Trasa měla loni jen pozitivní ohlasy, takže se na ní nebude nic měnit. Opět se závodníci dostanou do obou částí parku, proběhnou zámeckým nádvořím, kolem rybníků, vodopádů a především rozkvétajících záhonů.

Závod v Průhonickém parku je první ze série tří závodů La Sportiva Prague Park Race. Další se konají v červnu v Divoké Šárce a v říjnu v Prokopském údolí. Pořadatelé navíc rozšiřují svůj záběr a chystají nový závod v úžasném skalním prostředí Českého ráje – La Sportiva Hruboskalský půlmaraton 21. dubna.

Pravidla závodu.

Finisherské medaile

Na všech třech závodech La Sportiva Prague Park Race v roce 2018 se můžete těšit na finisherské medaile! Často jste si o ně psali, tak jsme je nechali udělat 🙂 Na každého bude v cíli čekat tahle pěkná pamětní „placka“, pokaždé s názvem daného závodu a jinou barvou stužky. Můžete si tedy vyběhat krásnou sbírku 🙂

 

Poukaz na závody La Sportiva Prague Park Race pod stromeček

Máme pro vás tip na vánoční dárek! Chcete někomu nadělit startovné na běžecký závod v netradičním prostředí nebo běžeckou výzvu? Nebo pro někoho obojí? Vyberte si závod ze série La Sportiva Prague Park Race, který chcete darovat a my Vám pošleme poukaz. Darovat můžete i startovné na celou sérii La Sportiva Prague Park Race. Objednávejte na info@pragueparkrace.cz nebo nám pošlete zprávu přes Facebook.

Termíny La Sportiva Prague Park Race 2018!

Odhalujeme termíny pro příští rok! Rádi Vás uvidíme na stejných místech a stejných tratích jako letos, a to konkrétně:

PRŮHONICKÝ PARK | sobota 24. 3. 2018 | od 11 hod.
DIVOKÁ ŠÁRKA | neděle 24. 6. 2018 | od 10 hod.
PROKOPSKÉ ÚDOLÍ | neděle 28. 10. 2018 | od 11 hod.

Přihlášky na první závod (Průhonický park) spustíme 12. 12. 2017. Přihlášky na další závody pak vždy v týdnu před startem předchozího závodu.

Takže na jaře hurá na start!

Video ze závodu v Prokopském údolí

Pojďte si s námi ještě jednou vychutnat atmosféru při nedělním závodě v Prokopáku, která byla i přes extrémní podmínky skvělá!

Video ze závodu:

Výsledky závodu

Děkujeme všem odvážným za účast v závodě! Byl to pro všechny určitě nezapomenutelný zážitek. Krásná trailová trať, na níž vás doprovázela vichřice, bouřka s kroupami, ale i jasná obloha a nízko letící dopravní letadla. Jsme moc rádi, že jste přijeli!

Výsledky najde zde:

http://vysledky.irontime.cz/vysledky258/

 

Prokopské údolí – aktualizace

Důležité informace ke stavu počasí. Kontrolovali jsme situaci na místě a vzhledem k tomu, že zázemí a většina trati je krytá svahem, vypadá to docela dobře. Závod tedy proběhne – i díky vyhlídce lepšího počasí během odpoledních hodin, kdy budete na trati. Je možné, že trať lehce pozměníme, abyste neběhali po větrných pláních. A raději upozorňujeme na platná pravidla závodu, že každý běží na vlastní nebezpečí a pořadatel neručí za škody na zdraví a majetku.

Nicméně rozumíme obavám některých závodníků, ale protože jsme nenalezli vhodný termín pro přesun závodu, přistoupili jsme k následujícímu kroku: Pokud se dnešního závodu zúčastnit s ohledem na počasí nechcete, můžete si nechat převést startovné na příští rok. Na výběr je závod v Divoké Šárce (přesný termín zatím neznáme, ale předběžně v červnu) nebo zase v Prokopském údolí (skoro jistě neděle 28.10.). Tento požadavek nám však musíte nahlásit do pátku 3.11.

Děkujeme za pochopení, pořadatelé Prague Park Race

Posun startu na 13:30!!!

Milí závodníci,

kontrolovali jsme předpověď a největší vítr má být dopoledne, pak má ustávat. Z tohoto důvodu, a protože se snažíme udělat maximum, abyste o závod nepřišli, POSOUVÁME START NA 13:30 (14 km trať) a 13:50 (8 km trať). Prezentace začne od 11:30. Zároveň prosíme o pochopení, pokud kvůli větru nebudeme moct např. postavit stany pro převlékání.

Děkujeme a těšíme se na zítřek!

Pořadatelé Prague Park Race

Upozornění k aktuální předpovědi počasí a výstraze na silný vítr

Situaci sledujeme a čekáme na vývoj počasí. Věříme, že se výhled zlepší a závod se tedy bude moct uskutečnit v plném rozsahu. Definitivní rozhodnutí padne zítra (v sobotu) ve 12:00 a závodníci budou v tom případě upozorněni e-mailem. Pokud se tak stane, budeme hledat náhradní termín, protože bychom neradi závod v tomto prostoru rušili a ochudili vás o krásný běžecký zážitek.

Kapacita v Prokopáku naplněna

Kapacita závodu v Prokopském údolí byla naplněna. Omezený počet startovních míst bude k dispozici na prezentaci před závodem. Děkujeme a těšíme se v neděli!

Pokyny k závodu

Závod startuje za pár dní – přečtěte si, prosíme, pokyny k závodu:

Pokyny – česky.

Race instructions – english.

 

Zároveň představujeme další hodnotnou cenu v tombole – navigaci E500 od společnosti Navitel:

NAVITEL E500
Automobilová navigace NAVITEL E500 s 5 palcovým displejem je vybavena navigačním softwarem Navitel Navigator a detailními mapami celé Evropy, Ruska a Kazachstánu s doživotní aktualizací zdarma několikrát ročně. Aktualizace se provádí prostřednictvím programu „Centrum aktualizací Navitel Navigator“, který je zdarma ke stažení na oficiálních webových stránkách společnosti NAVITEL. Rozhraní aplikace i hlasové povely jsou kompletně lokalizovány do češtiny, telefonická a e-mailová podpora je k dispozici v českém jazyce. Výběr z alternativních tras, asistent jízdních pruhů, 3D zobrazení křižovatek, obsáhlá databáze SPEEDCAM se všemi rychlostmi a radary, obsáhlá databáze bodů zájmu POI s benzínovými pumpami, restauracemi, hotely atd. – a to je jen několik z klíčových vlastností navigací NAVITEL!

 

Volvo XC60 na víkend v tombole!

Po závodě La Sportiva Prague Park Race v Prokopském údolí rozhodně neodjíždějte a počkejte na tombolu! Kromě mnoha jiných hodnotných cen můžete vyhrát zapůjčení nového Volva XC60 s plnou nádrži na víkend zdarma od AutoPalace Spořilov!

25% sleva na produkty NamedSport!

Na závodě La Sportiva Prague Park Race v Prokopském údolí proběhne prodejní akce partnera závodu – NamedSport. Tento výrobce špičkové sportovní výživy nabídne 25% slevu na veškeré produkty v prodejním stánku NamedSport! Pavla Schorná a Honza Janů – loňští vítězové, kteří letos budou opět startovat, doporučují na 14 km trať energetický gel Total Energy Hydra Gel.

Podzimní Prague Park Race startuje už za tři týdny

Divoké, ale zároveň malebné Prokopské údolí v Praze po roce opět přivítá účastníky závodu ze série La Sportiva Prague Park Race. Po závodech v Průhonickém parku a v Divoké Šárce se tak uzavře celá letošní série. V Prokopském údolí se běželo již loni, a zatímco se při premiéře zúčastnilo necelých 200 závodníků, na letošní ročník jich pár týdnů před závodem pořadatelé evidují téměř tři stovky. Loni se závod vryl účastníkům do paměti především díky skvělému počasí a nádherně zbarvenému listí.

Zázemí a start je na útulné louce u restaurace Na Cvičišti v Hlubočepích, kam se dá dojet kromě MHD i vlakem. Hlavní trasa měří čtrnáct kilometrů, vede především po úzkých pěšinách a ukáže závodníkům všechny krásy Prokopského a Dalejského údolí. Nejprve se vystoupá nad tajemný vojenský prostor a po náhorních pláních s výhledy do údolí se doběhne až k Řeporyjím. Poté se trasa vlní údolím až k ikonickému Jezírku, kde se v létě odehrává nejedna svatba. Na závěr závodníky prověří pořádný stoupák do cíle. Pořadatelé proti loňsku přidali i kratší, osmikilometrovou variantu, která však neztrácí nic na svém kouzlu a také vede krásnými partiemi „Prokopáku“.

Stejně jako loni najdeme ve startovní listině mnoho zvučných jmen. Vítězství přijede obhajovat skvělý vrchař Jan Janů, který opět jako v Šárce svede souboj s mistrem světa v orientačním běhu a pětinásobným vítězem Velké Kunratické Janem Procházkou. A opět přijede i Jakub Holuša – český rekordman na 1500 metrů a pátý z letošního mistrovství světa v atletice na stejné trati. Ten se už chystá na podzimní krosovou sezónu a rád by na Mistrovství Evropy zabojoval v nové disciplíně – štafetě na 4×1500 metrů. Zase se tedy účastníci mají možnost těchto borců zeptat na tréninkové tipy, případně si s nimi pořídit společnou fotku. To se moc často nenaskytne.

Mezi ženami bude zajímavý souboj mezi Pavlou Schornou a Kamilou Gregorovou. Obě byly letos na MS v italské Premaně, kde získaly v týmech bronzovou medaili. Pavla Schorná je momentálně druhá ve SP v běhu do vrchu a tento víkend v sobotu 7.10. běží finále ve Slovinsku.

Startuje se v neděli 29. 10. od 11 hodin.

Video z loňského závodu v Prokopáku

Podívejte se, jak vypadal loňský závod v Prokopském údolí! Tentokrát bude atmosféra ještě lepší, protože už je vás přihlášeno přes 250 🙂 Těšíme se na vás v neděli 29.10.!