Divoká Šárka – upřesnění programu závodu

Po dohodě s vedením kempu upřesňujeme časy startů a program závodu v Šárce:

  • 9:00-10:45 – prezentace a registrace na místě
  • 10:45 – start závodu na 8 km
  • 11:00 – start závodu na 14 km
  • 13:30 – vyhlášení vítězů a tombola

Nejprve tedy vypustíme závodníky na kratší trasu – takto se závodníci z obou tras budou navzájem minimálně křížit a navíc na závodníky z delší trasy bude v cíli čekat větší „kotel“.

Fotky ze závodu v Průhonickém parku

Tak takovýto byl sobotní závod La Sportiva Prague Park Race v Průhonickém parku očima fotografů:

Galerie

Budeme se snažit, aby to bylo stejně parádní i na našich dalších závodech. Tak neváhejte, na Hruboskalský půlmaraton zbývá jen lehce nad 100 čísel a přihlášky na Divokou Šárku jsou už spuštěny.

Divoká Šárka – registrace zahájena

Spustili jsme registrace na druhý díl seriálu La Sportiva Prague Park Race – 24.6.2018 v Divoké Šárce. Zveme vás na letní proběhnutí divokým skalním údolím, po trailových pěšinkách i po vrškách plání s výhledy na Prahu. Na výběr jsou dvě trasy – 8 a 14 kilometrů a na každého čeká v cíli finisherská medaile plus možnost vyhrát v tombole zajímavé ceny. To vše jen kousek od metra: La Sportiva Prague Park Race – běh přírodou na dohled městu.

PS: v seznamu přihlášených jsou ti, kteří si registraci přesunuli z loňského větrného Prokopáku – prosíme, zkontrolujte si to a když tak nám napište

Registrace

Kapacita závodu v Průhonickém parku je vyčerpána!

Děkujeme za Váš zájem a budeme se snažit, abyste si z Průhonického parku odnesli co nejhezčí běžecký zážitek.
Přihlášky budou možné, jen pokud někdo z přihlášených nezaplatí a uvolní se místo ve startovní listině. Na místě už přihlašování nebude možné.

Prosíme, zkontrolujte si Vaši přihlášku zde:
http://vysledky.irontime.cz/startlist1216/

Veškeré změny v registraci jsou možné jen do čtvrtka před závodem (změna jména na čísle bude možná jen při nahlášení do konce tohoto týdne) na mailu info(at)pragueparkrace.cz. Na prezentaci v den závodu už žádné změny provádět nebudeme, abychom nezdržovali vydávání čísel.

V týdnu před závodem ještě očekávejte pokyny k závodu.

Těšíme se v Průhonicích!

Tým Prague Park Race.

Soutěž o boty La Sportiva!

Napište nám do 11.3., kolik Hudy obchodů je v Praze. Vítěze, který dostane poukaz na běžecké boty La Sportiva v hodnotě 3500,- Kč, vylosujeme na vyhlášení v Průhonicích ze všech správných odpovědí. Soutěž platí pro všechny registrované na závodě La Sportiva Prague Park Race v Průhonickém parku. A pozor, už zbývá posledních 40 míst!

Správné odpovědi pište na soutez(at)pragueparkrace.cz nebo nám pošlete zprávu na FB.

Posledních 100 čísel na závod v Průhonickém parku!

Závod La Sportiva Prague Park Race v Průhonickém parku 24.3.2018 se rychle plní! Už nezbývá jen o moc víc než posledních 100 čísel. A levnější startovné je jen do konce února. Nechceš přijít o unikátní zážitek z běhu jarním zámeckým parkem zapsaným na seznamu UNESCO? Tak neváhej s přihláškou.

 

350 běžců už je přihlášeno

La Sportiva Prague Park Race v Průhonickém parku – 350 běžců už je přihlášeno! A co budeš dělat ty 24.3.? Jarní sezóna je za dveřmi a čtrnáctikilometrová trasa památkou UNESCO čeká na tebe!

 

Nejlevněji jen do 31.1.

Pozor! Nejlevnější startovné na La Sportiva Prague Park Race v Průhonickém parku je jen do 31.1. Tak neváhejte a přihlaste se na unikátní běžecký zážitek památkou UNESCO. Na 14 km trase se proběhnete nádvořím zámku i oběma částmi nádherného parku ležícího na hranici Prahy.

Prague Park Race Průhonickým parkem se rychle plní

Opět po roce se pět stovek závodníků může proběhnout nádherou krajinou Průhonického parku, který je od roku 2010 národní kulturní památkou. Park a jeho sbírky rostlin byly navíc zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Termín letošního La Sportiva Prague Park Race je v sobotu 24. března a již necelý měsíc po spuštění přihlášek je závod téměř z poloviny zaplněn. Loňský ročník byl beznadějně vyprodán, ale prostředí parku už neumožňuje kapacitu navyšovat. Nicméně i tak mají pořadatelé pro závodníky jednu příjemnou změnu – originální finisherskou medaili.

„Loni nás překvapila a zároveň velmi potěšila účast mnoha běžců. Závodníci zde otevřeli svou běžeckou sezónu nebo se jen chtěli proběhnout v místech, kde se žádný větší závod dosud nekonal. Navíc si přijely otestovat jarní formu takové hvězdy jako Jan Janů nebo Kristiina Mäki,“ uvedl za pořadatele Roman Skalský.

Rovinatá čtrnáctikilometrová trasa vede po zpevněných cestách v turisty velmi vyhledávaném parku, založeném v roce 1885 kolem údolí Botiče hned za hranicemi Prahy. Trasa měla loni jen pozitivní ohlasy, takže se na ní nebude nic měnit. Opět se závodníci dostanou do obou částí parku, proběhnou zámeckým nádvořím, kolem rybníků, vodopádů a především rozkvétajících záhonů.

Závod v Průhonickém parku je první ze série tří závodů La Sportiva Prague Park Race. Další se konají v červnu v Divoké Šárce a v říjnu v Prokopském údolí. Pořadatelé navíc rozšiřují svůj záběr a chystají nový závod v úžasném skalním prostředí Českého ráje – La Sportiva Hruboskalský půlmaraton 21. dubna.

Pravidla závodu.

Finisherské medaile

Na všech třech závodech La Sportiva Prague Park Race v roce 2018 se můžete těšit na finisherské medaile! Často jste si o ně psali, tak jsme je nechali udělat 🙂 Na každého bude v cíli čekat tahle pěkná pamětní „placka“, pokaždé s názvem daného závodu a jinou barvou stužky. Můžete si tedy vyběhat krásnou sbírku 🙂

 

Poukaz na závody La Sportiva Prague Park Race pod stromeček

Máme pro vás tip na vánoční dárek! Chcete někomu nadělit startovné na běžecký závod v netradičním prostředí nebo běžeckou výzvu? Nebo pro někoho obojí? Vyberte si závod ze série La Sportiva Prague Park Race, který chcete darovat a my Vám pošleme poukaz. Darovat můžete i startovné na celou sérii La Sportiva Prague Park Race. Objednávejte na info@pragueparkrace.cz nebo nám pošlete zprávu přes Facebook.

Termíny La Sportiva Prague Park Race 2018!

Odhalujeme termíny pro příští rok! Rádi Vás uvidíme na stejných místech a stejných tratích jako letos, a to konkrétně:

PRŮHONICKÝ PARK | sobota 24. 3. 2018 | od 11 hod.
DIVOKÁ ŠÁRKA | neděle 24. 6. 2018 | od 10 hod.
PROKOPSKÉ ÚDOLÍ | neděle 28. 10. 2018 | od 11 hod.

Přihlášky na první závod (Průhonický park) spustíme 12. 12. 2017. Přihlášky na další závody pak vždy v týdnu před startem předchozího závodu.

Takže na jaře hurá na start!

Video ze závodu v Prokopském údolí

Pojďte si s námi ještě jednou vychutnat atmosféru při nedělním závodě v Prokopáku, která byla i přes extrémní podmínky skvělá!

Video ze závodu:

Výsledky závodu

Děkujeme všem odvážným za účast v závodě! Byl to pro všechny určitě nezapomenutelný zážitek. Krásná trailová trať, na níž vás doprovázela vichřice, bouřka s kroupami, ale i jasná obloha a nízko letící dopravní letadla. Jsme moc rádi, že jste přijeli!

Výsledky najde zde:

http://vysledky.irontime.cz/vysledky258/